Slabada .lt

You are here: Home

GEROSIOS PATIRTIES MAINAI TARP VILNIAUS RAJONO, SLOVĖNIJOS IR KROATIJOS KAIMO BENDRUOMENIŲ

35 žmonės iš keturių Vilniaus rajone veikiančių kaimo bendruomenių dalyvavo tarptautiniuose teminiuose susitikimuose ,,Kaimų atnaujinimo ir plėtros įgyvendinimo patirtis”, kurie vyko šių metų rugpjūčio 11-19 dienomis Slovėnijoje ir Kroatijoje. Pirmo susitikimo metu atstovai iš Slabados kaimo bendruomenės, Juodšilių seniūnijos kaimų bendruomenės, Vilniaus rajono Nemėžio kaimo bendruomenės ir Mickūnų kaimo bendruomenės susitiko su Vietos veiklos grupe veikiančią Ptuje regione, kurios pavadinimas „Kaimų palei upę Drava ir Slovėnijos kalvas turtas“ ir Markovci vietovės bendruomene.

 

Šio labai šilto susitikimo metu slovėnai pristatė savo vietos plėtros strategijų įgyvendinimo patirtį ir taikytas priemonės kaimo vietovėse. Lankėmės LEADER priemonės lėšomis įgyvendintuose vietos projektuose, susijusiuose su kaimo atnaujinimu, verslo skatinimu, naujovių diegimu ir aplinkos išsaugojimu. Pamatėme gyventojui poilsiui skirtus tvenkinius ir pavėsines, kaimuose įrengtus fontanus, informacinius stendus su pažymėtais lankytinais objektais, turistams ir vietos gyventojams skirtas dviračių trasas ir stendus, žemėlapius. Atstovai iš Lietuvos pristatė savo gerąją patirtį LEADER priemonės lėšomis įgyvendintų ar dar įgyvendinamų Vilniaus rajono kaimo bendruomenių projektų. Tai buvo pirmoji delegacija iš Lietuvos kada nors atvykusi pas šiame Slovėnijos regione veikiančias bendruomenės ir VVG.

Kitų susitikimų metu, Starigrad Paklenica seniūnijos ir bendruomenės atstovai pristatė Kroatijos savivaldos sistemą, kaimo vietovių plėtrą ir problemas, aptartos ir palygintos Kroatijos ir Lietuvos vietos valdžios vaidmuo keliant ekonominę bei socialinę vietos bendruomenių gerovę, pilietinį aktyvumą. Aptartos ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės. Paklenicos nacionalinio parko direkcijos atstovai pristatė šio parko vykdomą veiklą ir jų taikomas aplinkosaugines priemones kaimo vietovėse. Vietos bendruomenių atstovai pristatė savo gerąją patirtį ir „išmoktas pamokas“, kuriant naujas darbo vietas ir diegiant naujoves turizmo skatinimui.

Nuo kitų metų sausio 1 d. Kroatija taps 28-ąją Europos Sąjungos nare, todėl šie susitikimai buvo labais įdomūs ir aktualūs abiems pusėms, suteikė naujų minčių ir paskatino kurti naujas iniciatyvas.

Projektas Tarptautinis teminis susitikimas ,,Kaimo atnaujinimo ir plėtros įgyvendinimo patirtis” įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“.

 

Zbignev Glazko

Projekto vadovasSlabados kaimo bendruomenė

Susitikimo su Starij Grad-Paklenicos vietos bendruomenės ir verslo atstovais metu („Geroji patirtis ir pamokos, kuriant naujas darbo vietas, diegiant naujoves ir pažangias technologijas, įgyvendinant aplinkosaugines priemones kaimo vietovėse, 2012-08-17).

Spausdinti PDF

Back to top

Kontaktai

Slabados kaimo bendruomenė

Slabados k.
Lavoriškių sen. LT-15231,
Vilniaus raj., Lietuva

Tel.: +370 5 249 4998
+370 686 24905

El. paštas: info@slabada.lt

Copyright © Slabados kaimo bendruomenė 2019